DESTEK : TEL: +380-63-871-22-72 Viber / Whats app: +380-63-871-22-72 Skype : ehliyetsatinal Mail: info@ehliyetsatinal.org
 
ULUSLARARASI EHLİYET ALMAK VE GEÇERLİ OLDUĞU ÜLKELER - ULUSLARARASI EHLİYET , ULUSLAR ARASI EHLiYET FiYATLARI
ULUSLARARASI EHLİYET ALMAK VE GEÇERLİ OLDUĞU ÜLKELER

ULUSLARARASI EHLİYET ALMAK VE GEÇERLİ OLDUĞU ÜLKELER

Uluslararası ehliyetyurtdışına araba ile çıkış yapmak veya gideceği ülkede araba kullanmak isteyen kişilerin alması gereken bir ehliyet türüdür. Aslında uluslararası ehliyeti bir ehliyet gibi düşünmek yanlış olur. Uluslararası ehliyet aslında Türkiye de sahip olunan ehliyetin yurtdışında geçerli olduğunu belirten bir evraktır. Zaten uluslararası ehliyet almak için başvuruda bulunurken Türkiye'deki ehliyetin mutlaka ibrazı isteniyor.

Türkiye'de ehliyeti olmayan kişilerin uluslararası ehliyet almaları kesinlikle mümkün değildir. Uluslararası ehliyet 12 Eylül 1946 yılında 200 kadar ülkenin katılımı ile gerçekleşmiş bir anlaşmadır. Bu anlaşmaya göre kendi ülkesi dışında başka bir ülkede araç kullanmak isteyen herkesin mutlaka uluslararası ehliyet alması gerekir. Dünyanın neredeyse bütün ülkelerinde geçerli olan uluslararası ehliyetle pek çok ülkeyi hususi araba veya motosikletle gezebilmek mümkündür. Türkiye'den alınan uluslararası sürüş ehliyeti Türkiye'de geçerli değildir.

Uluslararası sürücü ehliyetisözleşme kanunları gereğince bu ehliyet alındığı ülkede geçerli olmaz. Sadece yabancı ülkelerde geçerli olabilir ve kullanılabilir. Başka ülkelerde kullanabilmek için de o ülkede turist olarak bulunmak gerekiyor.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Tel 1 :TEL: +380-63-871-22-72 Viber / Whats app: +380-63-871-22-72 Skype : ehliyetsatinal Mail: info@ehliyetsatinal.org
Tel 2 :
Mail :info@ehliyetsatinal.org
Adres :America Investment Management LLC 1570 Lake Baldwin Lane #B Orlando FL 32814
Ön Başvuru Formu İçin Tıklayın
Başvuru Sorgulama
DUYURULAR ve YENİLİKLER
Her hakkı saklıdır. Bu sitedeki içeriğin izinsiz kullanılması yada kopyalanması yasaktır. Copyright © 2013
Geliştirme : For You Bilişim